Hakkımızda

Firmamız otomotiv sektöründe halen Çinler Otomotiv Mamulleri San.ve Tic .Ltd.Şti. olarak sürdürdüğü çalışmalarına 1974 yılında Burdur’ a bağlı Bucak ilçesinde “Akdeniz Torna Atölyesi” olarak başlamıştır. Kurucumuz Hüseyin Çin tarafından atılan temeller üzerinde kardeşler Hasan Hüseyin Çin ve Osman Çin’ in de katılımıyla firmamız büyümeye devam etmiştir. Önce büyük araçlara ilave dingil, dingil kaldırma işleri yapılmaya başlanmış, zaman içinde şase aksamı üzerine imalatlar yapılmıştır. Bu sıralarda da yedek parça satışı yapılmak üzere “Oto Çinler” kurulmuş ve ileriki yıllarda üretim faaliyetleri de Oto Çinler çatısı altında toplanmıştır.

Firmamızın satış faaliyetlerinin merkezi olarak düşünülen İzmir şubesi 1986 yılında faaliyetine başlamıştır.

Geçen zamanda inşaat malzemeleri konusunda faaliyet gösteren Çinler İnşaat Mamulleri San.ve Tic.Ltd.Şti. kurulmuştur. Bu firma bünyesinde başlatılan “Sac kapı kasaları ve mermer” üzerine üretim ve pazarlama faaliyetleri halen devam etmektedir.

2000 yılında firmamız içinde sektörel bazda yeniden yapılanmaya gidilmiş ve otomotiv grubu olarak İzmir şubemiz merkezden ayrılarak “Çinler Otomotiv Mamulleri San. ve Tic. Ltd.Şti.” adı altında faaliyetlerini devam ettirmiş ve bugün de devam ettirmektedir.

Yine 2000 yılında kurulmuş olan Ege Ventil Sanayi firmamız; fren, debriyaj, direksiyon parçaları ve tamir takımları konusunda EVS markasıyla üretim yapmaktadır.